FAME MMA 6: Czy mistrz sylwetkowy Maciej Rataj pokona "Don Kasjo"?

Gale MMA to czysto sportowe pojedynki. Pary zawodników dobierane są według schematu zdolności, umiejętności ora przede wszystkim wagi. Podczas dobierania rywali w FAME MMA głównym czynnikiem jest kryterium intensywności konfliktu między zawodnikami. Im większe niesnaski, tym lepsza aranżacja walki. Uczestnicy traktują oktagon FAME MMA jako drogę do rozwiązywania zatargów. Takimi osobami są między innymi Maciej Rataj oraz Kasjusz "Don Kasjo" Życiński.

Walka FAME MMA 6 zaplanowana jest na 28 marca 2020 roku w Częstochowie. "Don Kasjo" jest już znany publiczności FAME MMA. A co wiemy o Macieju Rataj?

Panowie pierwszy raz spotkali się na planie "Ex na Plaży". To już tam zrobiło się gorąco między uczestnikami. Po programie Maciej Rataj zajął się udzielaniem treningów, oprócz trenera personalnego jest również instruktorem na siłowni. Wykształcenie otrzymał na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Za min dołączył do FAME MMA, brał udział w zawodach sylwetkowych. Wygrał zawody Physique Poland Musclemania 2018 w kategorii "Physique – Tall".

Zawody sylwetkowe nie wystarczyły mu, chciał iść po więcej. Jego założeniem była pierwsza dziesiątka w zawodach sylwetkowych, uplasował się na 6 miejscu. Ambicje miał jednak większe, chciał być najlepszy, ale już w innej kategorii. Czuł się wypalony po zawodach. Rozpoczął treningi MMA, początkowo raz w tygodniu, ale wkręcił się na tyle, by trenować nawet codziennie.

O swojej walce z "Don Kasjo" wypowiada się z dość pozytywnym podejściem.

 

"Wejdę do klatki i chcę się skupić na realizowaniu planu. Ja często idę bardzo mocno w wymiany i to może mnie trochę zgubić w tej walce. Ale pier@#$nąć mu pier@#$nę".