Kim jest Kasjusz "Don Kasjo" Życiński? Czołowy zawodnik FAME MMA

Kasjusz Życiński rozpoczął swoją sportową drogę w Trójmiejskiej Federacji Boksu SAKO w 2011 roku. Miał dobre wyniki podczas walk. Dwa razy brał udział w World Series of Boxing. Został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Był bardzo dobrze zapowiadającym się bokserem, ale wybrał inną drogę. Nie chciał dalej iść tą ścieżką, ponieważ miał dość sytuacji, w której sędziowie punktowi dopuszczali się następny kontrowersyjnych decyzji.  Życiński podkreślał też, że ”jego mądra głowa nie jest na boks”.

W Gdańsku prowadził go trener Marek Chrobak. Kasjusz wspomniał podczas wywiadu z Andrzejem Kostyrą jakie zdanie miał o nim trener:

 

"Jak Kasjusz w wieku 19 lat przyszedł do nas do klubu, jak ja zobaczyłem jego technikę, to się za głowę złapałem. Mówię co to ku.. jest. Mówi, że chciał mnie nawet wywalić, ale potem jak zobaczył po kilku sparingach, że cały czas idę do przodu. Mówi, kurde taki charakter ma. I nie żałował później, że mnie zostawił"

 

Po porzuceniu sportu mieszkaniec Iławy wziął udział w programie "Warsaw Shore. Ekipa z Warszawy". Po występie w popularnym reality show poznało go szersze grono odbiorców. Życiński zyskał sympatię młodych ludzi co przełożyło się na popularność jego konta na Instagramie. Obecnie śledzi go ponad 330 tysięcy ludzi. 

Wziął udział jeszcze w dwóch programach telewizyjnych "Ex na Plaży" oraz "Top Model". Luźne i imprezowe podejście do życia idealnie wpisuje się w klimaty odwiedzanych przez niego produkcjach telewizyjnych. "Don Kasjo" próbuje swoich sił również  muzyce. Nagrał kilka numerów, które cieszą się sporą popularnością. Założył swoją markę odzieżową o nazwie "Turbo Przygłup".

Do federacji FAME MMA dołączył w 2019 roku. Pierwszą walkę stoczył na FAME MMA 3 w Łodzi. Podczas spotkania z Adrianem "Polakiem" Polańskim przewagę podczas walki miał zdecydowanie Życiński. Sędziowie ogłosili niejednogłośnie zwycięstwo "Polaka". Kasjusz złożył protest przeciwko temu wynikowi. Walka została ponownie obejrzana przez niezależnych sędziów i zmieniono werdykt na korzyść "Don Kasjo".

Kolejna gala odbyła się w Częstochowie i przeciwnikiem Kasjusza był Dawid "Ambro" Ambroziak, z którym miał konflikt. Panowie poznali się w programie "Ex na Plaży" i tam rozpoczęły się niesnaski. Mieli stanąć w oktagonie na marcowej gali, ale "Ambro" wypadł z karty walk. Na FAME MMA 4 Kasjusz ponownie pokazał swoje świetne umiejętności bokserskie. Tym razem sędziowie nie mieli wątpliwości co do zwycięstwa "Don Kasjo".

Maciej Rataj był trzecim rywalem w kolejce chętnych walki z "Don Kasjo". Gala FAME MMA 6 należała do Życińskiego, poddał Rataja, zakładając mu gilotynę. FAME MMA 7 stanęło pod znakiem zapytania. Podczas sparingu z Tyburskim Kasjusz doznał kontuzji ucha, która wykluczyła go z walki.

 

FAME MMA 8 to najbardziej wyczekiwana gala przez fanów Kasjusza oraz Najmana. Gorący konflikt z byłym bokserem wciąż podsycany przed galą okazał się medialnym strzałem w dziesiątkę. Przed walką "Don Kasjo" powiedział publicznie o romansie Marcina Najmana z zawodniczką Moniką Godlewską. "El Testosteron" nie wytrzymał presji i podczas walki w formule bokserskiej najpierw obalił Życińskiego, a po chwili kopnął w nogę. Takie zachowanie doprowadziło do dyskwalifikacji Najmana. Ta walka pozostawiła spory niedosyt. Najmana wydalono z federacji, a "Don Kasjo" zwyciężył po raz czwarty.

Niesportowym zachowaniem wykazał się również trener Najmana, który wykręcił leżącemu "Don Kasjo" nogę. Gips i operacja wykluczyła Życińskiego na kilka walk. Młody zawodnik FAME MMA na kolejny pojedynek chce koniecznie kogoś z federacji UFC. Zawodnika obecnie walczącego w federacji lub emerytowanego. Chociaż ma sporą kolejkę chętnych z macierzystej federacji, nie jest zainteresowany tymi walkami. Stwierdził, że chce iść naprzód, rozwijać się i pojedynek z kimś wyżej da mu taką szansę.