"Różal" inicjatorem współpracy FAME MMA z PZ MMA

Prezes stowarzyszenia Amatorskiej Ligi MMA oraz Polskiego Związku MMA Sławomir Cypel po konferencji Polskiego Związku MMA pochwalił się współpracą z FAME MMA. Współpraca ta przyciągnęła uwagę do organizacji. FAME MMA ma duży zasięg i rozgłos, co pomaga w promowaniu sportu. Jest to jeden z celów kooperacji dwóch związków. Sławomir Cypel sam dostrzegł zwiększenie ilości młodych ludzi przychodzących na zajęcia.

 

"Ja u siebie w klubie widzę ogromny napływ tych dzieciaków. Nie wiem ile z nich zostanie, może 5-10%, ale to jest grupa dzieciaków, którą oderwaliśmy od komputera, telefonu, która pojedzie na zawody-to jest wartość dodana. Jeżeli nie zostanie u nas, to będzie grał w tenisa czy hipika, ale niech się rusza. To, co teraz się dzieje z polską młodzieżą, to jest dramat".

 

Inicjatorem pomysłu współpracy FAME MMA z PZ MMA był Marcin Różalski. Wieloletni przyjaciel jest wsparciem dla prezesa PZ MMA. To "Różal" przekonał Cypla o słuszności tej kooperacji i wartości, jaką może wnieść współpraca.

Podczas konferencji został poruszony temat "Sport Zony". Sławomir Cypel wyjaśnia, jaki jest jej cel:

 

"Korzystają ze Sport Zony w celu profesjonalizacji swoich usług-sumo, ju-jitsu, judo. Dzięki Sport Zonie mamy pełną transparentność, każda organizacja ma swój profil, swoich zawodników. Co najistotniejsze można kreować wizerunek swojego zawodnika, jest tam jego zdjęcie, jego profil, gdzie brał udział, jakie ma osiągnięcia, bilans walk".

 

Niedługo na Sport Zonie pojawią się również dane walk MMA. Bilans będzie na bieżąco uzupełniany wraz z danym o zawodnikach.