Katowice blokują galę FAME MMA 6. Zmiana lokalizacji na 24 h przed galą

Organizatorzy FAME MMA opublikowali komunikat na Facebooku o zmianie lokalizacji sobotniej gali. Jak informują Włodarze federacji impreza odbędzie się, zgodnie z planem. Tym razem Urząd Miasta Katowice wystąpił o zaniechanie organizacji gali w Katowicach. To już czwarta zmiana lokalizacji. Początkowo show miało odbyć się w Częstochowie, potem we Wrocławiu i na koniec w Katowicach, ale jak widać to nie koniec wędrówki gali. Oficjalne ważenie również zostało przeniesione na sobotę, dokładna godzina zostanie podana niebawem.

 

"Byliśmy zmuszeni zmienić lokalizację, ale spokojnie 😏 jesteśmy na to przygotowani. Urząd Miasta Katowice oraz służby sanitarno-epidemiologiczne zablokowały produkcję w hali MCK, wymuszając na prezesie obiektu odstąpienie od umowy, mimo iż nie byli w stanie wskazać naruszenia przepisów ze strony Federacji".

 

Organizatorzy wyrazili swoje niezadowolenie w stosunku do traktowania ich przez władze. Służby sanitarne nie podjęły wysiłku, aby skontrolować miejsce gali. Personel pracujący przy technicznej części gali, zdążyli już rozłożyć klatkę. Dołożono im sporo pracy. Musieli ją ponownie złożyć i przewieźć w nowe miejsce.

 

"Jesteśmy przerażeni, że jak zwykle w tym kraju są równi i równiejsi. Część firm funkcjonuje. Są to miejsca, w których pracuje znacznie więcej osób niż przy produkcji FAME MMA. Te osoby nie są badane na obecność koronawirusa. Niejednokrotnie nie mają nawet monitorowanej temperatury ciała. W jaki sposób te firmy nie ponoszą ryzyka, a my już tak? Przypominam, że wszystkie osoby pracujące przy FAME MMA znajdują się pod stałą opieką zespołu medycznego, a dziś zostaną poddane testom na obecność koronawirusa. Proszę wskazać drugie taki zabezpieczone miejsce pracy".