Marcin Najman w sobotę ogłosi, gdzie stoczy swoją ostatnią walkę!

Marcin Najman po sobotniej gali FAME MMA 8 otarł łzy i ogłosił po raz kolejny zakończenie swojej kariery, walcząc w innej federacji. Podczas ostatniej gali został zdyskwalifikowany za złamanie zasad walki bokserskiej. Najpierw kopnął "Don Kajso", a potem próbował obalić go.

Trener Damian Herczyk również wykazał się skandalicznym zachowaniem. W czasie rozdzielania zawodników przez ochroniarzy podbiegł i wykręcił leżącemu na deskach Kasjuszowi nogę. Skutkiem tego Życiński musiał nogę włożyć w gips.

Federacja zerwała umowę z byłym bokserem i dożywotnio zakazała mu występów w FAME MMA. Kara za brak wywiązania się z umowy i niesportowe zachowanie to niewypłacenie wynagrodzenia oraz obciążenie dodatkowymi kosztami. Najman na taki obrót sprawy nie zgadza się i chce pozwać federację. 

 

 

Najman pochwalił się propozycjami od dwóch federacji, które zainteresowały się nim tuż po walce z "Don Kasjo". Na chwilę obecną nie chce zdradzać, jakie to federacje. Największe organizacje w Polsce to KSW i FEN, jednakże w freak fightach specjalizuje się również FFF.

Wiadomość o przyłączeniu się Najmana do którejś z tych federacji wzburzyła kilka znaczących nazwisk w FEN. Mistrz FEN w kickboxingu Dominik Zadora nieprzychylnie wypowiedział się o dołączeniu częstochowianina.

 

"Byłoby mi wstyd być mistrzem federacji, w której walczy ten ktoś… Starczy nam już żenady ze strony tego pana w naszym sporcie… Czas by przemówił sport. Więc moja prośba do wszystkich włodarzy, właścicieli przeróżnych federacji. Nie dajmy szansy na takie zachowania w naszym sporcie. Dlatego głęboko wierzę, że tak się nie stanie."

 

Do akcji przeciw Najmanowi dołączył również komentator sportów walki Łukasz "Juras" Jurkowski oraz zawodnik FFF Dj Decks. Na Instagramie powstał #niewalczetamgdzienajman. Niebawem dowiemy się którą organizację i którą galę uświetni swoim występem Marcin Najman.