FAME MMA zajęło 3 miejsce w rankingu publikacji o mieszanych sztukach walki

Federacja FAME MMA powstała w 2018 roku. Założycielami są Wojciech Gola oraz Michał "Boxdel" Baron. Pierwsza gala FAME MMA odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Koszalinie. Długotrwały konflikt "Boxdela" ze streamerem Jakubem "Guzikiem" Szymańskim przyczynił się do założenia organizacji w celu wyjaśnienia konfliktu w oktagonie.

Początkowo wiele osób drwiło z federacji i nie popierało walk MMA w wykonaniu celebrytów i patostreamerów. Z biegiem czasu zapraszając na gale raperów, celebrytów, kulturystów i YouTuberów widowisko zyskało sporą widownię. 

Dotychczas zorganizowano siedem gal w ciągu dwóch lat. Federacja prężnie rozwija się i nawiązuje liczne sportowe kontakty z innymi federacjami. Bilety na gale wyprzedają się prawie w 100%. Ostatnia gala z udziałem widowni odbyła się w trójmiejskiej Ergo Arenie w Sopocie. FAME MMA 5 wypełniło prawie osiem tysięcy miejsc.

 

 

Podczas gali FAME MMA 6 federacja zderzyła się z trudnościami w organizacji widowiska z powodu panującej pandemii. Marcowa gala ostatecznie odbyła się w studio nagraniowym bez udziału widowni. Transmitując walki przez PPV.

Federacja przyciąga uwagę i coraz częściej można natknąć się w sieci na artykuły dotyczące gal FAME MMA. Z roku na rok to zainteresowanie wzrasta, o czym poinformował portal mmarocks.pl. W prezentowanym zestawieniu pojawiły się takie federacje jak KSW, UFC, oraz FEN. 

Według RESS-SERVICE Monitoring Mediów w październiku ukazało się 5100 publikacji o mieszanych sztukach walki. Pierwsze miejsce zajęło KSW z wynikiem ponad 2000 publikacji. UFC depcze po piętach KSW, ponieważ ich wynik różni się jedynie o 20 artykułów

Trzecie zaszczytne miejsce objęła federacja FAME MMA, o której mówiono 500 razy. Organizacja FEN jest niżej o całe 100 publikacji

Ciekawe zestawienia w karcie walk generują większe zainteresowanie i co za tym idzie większą ilość artykułów. Widzowie chcą wiedzieć kto, z kim i dlaczego. Włodarze starają się, aby stworzyć interesujące zestawienia.

Zbliżająca się gala FAME MMA 8 na pewno będzie owocowała w dużo emocji, które dostarczą je m.in. "Don Kasjo" i Marcin Najman