Gala FAME MMA 6 odbędzie się mimo pandemii

Pomimo burzliwych negocjacji gala FAME MMA 6 odbędzie się. Oficjalna decyzja została ogłoszona przez współwłaściciela przedsięwzięcia.

Impreza 28 marca nie jest zagrożona, wystartuje zgodnie z planem.

Krzysztof Rozpara tłumaczy, że organizacja wydarzenia jest dla wielu z wykonawców podstawowym źródłem przychodu i nie może pozbawić ich tego, o czym też napisane jest w rozporządzeniu.

„Jesteśmy normalnym zakładem pracy, za nami kilka miesięcy przygotowań i jeśli ona nie odbędzie się teraz, to nie odbędzie się już wcale. Przy gali FAME MMA pracuje zespół kilkudziesięciu osób i dla wielu naszych podwykonawców jesteśmy aktualnie jedynymi pracodawcami. Przedsiębiorstwa muszą dalej funkcjonować, a pracownicy muszą mieć źródło przychodu. W rozporządzeniu jest paragraf 11 punkt 2, który jasno mówi: ograniczenia, o których jest mowa, nie dotyczy zebrań i spotkań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych.”


Zapewnienia o jak najlepszym zabezpieczeniu miejsca w czasie epidemii nie są jednoznaczne. Jako ochronę dla pracowników i zawodników wykorzystają maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekujące. Podano informację, iż każdy przejdzie test. Jak to możliwe przy ograniczonej liczbie testów w Polsce?


Informacją tą na Twiteerze podzielił się Kamil Kacperczyk z Super Expressu:

„Organizacja zapewnia, że wszystkie osoby pracujące przy gali mają przejść testy


Skąd te informacje?

Krzysztof Rozpara zapytany o testy odpowiada:

„To jest niemożliwe, to mogą wykonać tylko wyznaczone laboratoria. Ale będziemy stosować wszystkie zalecenia służb epidemiologicznych, sanepidu. Będzie na miejscu dodatkowa służba medyczna, lekarz, pomiary temperatury wszystkich osób wchodzących, rękawiczki, maseczki, żele, dezynfekcja oktagonu po każdej walce.”

Zatem czekamy na walkę. Transmisję będzie można obejrzeć na stronie famemma.tv, po wykupieniu dostępu. Tego wydarzenia nie będzie można obejrzeć w telewizji.