Maciej Kawulski o FAME MMA "Zostawiam tę decyzję w sumieniu każdej jednej osoby"

Pomimo odmówienia realizacji gali w Częstochowie oraz Katowicach organizatorzy nadal szukali sposobu na spełnienie wymogów i ruszyć z produkcją. Gala została przeniesiona do studia nagraniowego.

Agnieszka Roszkiewicz, rzecznik Ministerstwa Sportu w rozmowie dla WP Sportowe Fakty stwierdziła:

„Z naszego punktu widzenia, ta impreza nie powinna się odbyć. (...) W naszym odczuciu jest to impreza sportowa i na pewno przy jej produkcji, nawet tylko telewizyjnej, będą brały udział co najmniej dwie osoby, więc jest to niebezpieczne.”

Podczas audycji Łukasza Jurkowskiego transmitowanej w stacji newonce.radio wypowiedział się o gali również Maciej Kawulski. Producent KSW nie ocenia postępowań organizatorów FAME MMA. Twierdzi, że obostrzenia powinny również obowiązywać w innych sferach na przykład w biurowcach, korporacjach i innych miejsc pracy.

„Pamiętajmy, że nie możemy też wyrokować na lewo i prawo, nie staję tu w niczyjej obronie, ale w miejscu pracy te przepisy o ograniczeniu do 2 osób nie istnieją. Cały czas w biurowcach, w korporacjach, ludzie się spotykają i nawet jeśli to jest co trzecia osoba, co czwarta, to do jednego budynku wchodzi i wychodzi tysiąc osób.”

Na koniec powołał się na sumienie każdego człowieka co w danej sytuacji powinien zrobić i jak kierować swoje poczynania.

„Taka jest nasza decyzja, natomiast ja zostawiam tę decyzję w sumieniu każdej jednej osoby, która wychodzi z domu, wchodzi do domu. To jest wasza odpowiedzialność.”