Najman podważa słowa Martina Lewandowskiego: "W Polskim prawie nie ma czegoś takiego jak karencja po upływie kontraktu."

Martin Lewandowski w wywiadzie dla InTheCagePL wyjaśnił sprawę walki Normana Parke z "Don Kasjo". Pojedynek mógłby się odbyć, ale poza granicami państwa Polskiego. Takie warunki są zapisane w umowie Parke z KSW. 

Do jego wypowiedzi odniósł się Marcin Najman na swoim profilu na Facebooku. Twierdzi, że nie istnieją zapiski o obowiązującej karencji dla zawodnika. Brak możliwości innych walk to zabronienie zawodnikowi pracy i zarobków. 

 

"W Polskim prawie Martinie Lewandowski nie ma czegoś takiego jak karencja po upływie kontraktu. Niestety znakomita większość zawodników nie zdaje sobie z tego sprawy. W Polsce nikt nie może zabronić człowiekowi pracować. A ta tak zwana karencja czy zakaz konkurencji, jeszcze kilka miesięcy po upływie kontraktu, jak nazywają to inni jest i owszem możliwi pod warunkiem ze ten kto tej karencji wymaga extra swojemu pracownikowi za nią zapłaci. Nie dajcie się robić w balona zawodnicy!"

 

Na pomysł walki między zawodowcem i celebrytą nie przystała również federacja FAME MMA. Obiecująca walka, która mogła ściągnąć sporą publiczność, jednak się nie odbędzie.