Co dalej z KSW, FEN i FAME MMA?

Mateusz Morawiecki ogłosił podczas wtorkowej konferencji wstrzymanie organizacji wszystkich imprez masowych. W tym także wydarzeń sportowych. Sytuacja taka uderza w każdą dziedzinę sportu, ponieważ drużyny piłkarskie nie mogą rozgrywać meczów, a zawodnicy sportów walki nie są w stanie wykonywać swojej pracy.


W samym marcu miało dojść do kilku naprawdę ciekawych wydarzeń na polskiej scenie MMA. Swoje gale zmuszone były odwołać federacje KSW oraz FEN.

Dzięki możliwości organizowania wydarzeń bez kibiców chęć przeprowadzenia gali podtrzymuje z kolei FAME MMA. Pomimo zakazu wstępu publiczności, organizacja postanowił zostać na częstochowskiej hali i skoncentrować się na zyskach, jakie mogą przynieść transmisje w systemie PPV. Czyżby włodarze federacji planowali zostać pionierami nowej rzeczywistości, jaka może nas czekać przez bliżej nieokreślony czas?


Na pytanie, jak długo potrwa taka sytuacja, nikt jeszcze nie zna poprawnej odpowiedzi. Można jednak spodziewać się, że do normy zaczniemy wracać nie wcześniej niż w okresie wakacyjnym. Istnieje zatem szansa, że gale KSW oraz FEN, a także innych federacji zostaną jedynie przesunięte w czasie. Biorąc pod uwagę brak możliwości podtrzymania formy startowej przez zawodników i tak wydarzenie te nie mógłby odbyć się planowo.