Odrzucono protest Roślika wobec werdyktu na gali FAME MMA 4

Amadeusz "Ferrari" Roślik przegrał z Adrianem "Polakiem" Polańskiem decyzją sędziów podczas walki na gali FAME MMA 4. Pojedynek był bardzo wyrównany, dynamiczny oraz zacięty. Widać było ogromną chęć zwycięstwa u każdego z zawodników. Sędziowie zdecydowali jednak, że tę walkę wygrał "Polak".

Tuż po straciu w wywiadzie w oktagonie Roślik głośno mówił o ponownym złym werdykcie sędziów. Zapowiadał odwołanie się od ich decyzji. Jak mówił, tak też uczynił. Musiał wpłacić na konto federacji 1000 zł, które to FAME MMA przekazało na fundację Marcina Różalskiego. Werdykt jednak nie zmienił się i "Ferrari" musi pogodzić się z porażką.

Po gali FAME MMA 3 skład sędziowski zmienił się, wówczas podczas walki "Polaka" z "Don Kasjo" podjęto decyzję o wygranej tego pierwszego. Fala oburzenia i krytyki wylała się na ówczesnych sędziów oraz federację. Powołano niezależną komisję, która po weryfikacji walki zmieniła werdykt na zwycięstwo "Don Kasjo". Po tym błędzie powołano najlepszych sędziów polskich, aby tego typu sytuacja się nie powtórzyła.

 

"Po gali FAME MMA 4 Amadeusz Roślik złożył oficjalny protest. Powołany na tę okoliczność skład sędziowski podtrzymał decyzję pięciu sędziów punktowych z dnia 22 czerwca 2019 r.

Po sytuacji z walki Polak vs Don Kasjo przebudowaliśmy zupełnie skład sędziowski i zaprosiliśmy do współpracy czołowych polskich sędziów, którzy od wielu lat pracują dla największych organizacji MMA w Europie i na świecie. Tym razem nie ma mowy o kontrowersjach związanych z werdyktem. Podjęta przez sędziów decyzja była słuszna. Nie stwierdzono żadnych błędów proceduralnych. Walkę wygrał jednogłośnie na punkty Adrian Polański.

Sędzia główny Piotr Jarosz zdecydował, że zarówno ta, jak i każda kolejna kwota wpływająca na konto FAME MMA z tytułu odwołań od decyzji, będzie przekazywana na wybrany cel charytatywny. Tym razem zdecydowaliśmy się wspomóc Pomagaj pomagać – Różaland – Stowarzyszenie.

Marcin Różal Różalski, dziękujemy za dużo dobrych rzeczy, które robisz z dala od mediów i kamer. Będziemy Cię wspierać przy każdej nadarzającej się okazji."