Nowi sędziowe na gali FAME MMA 4- nie będzie już wpadek!

Druga konferencja przed FAME MMA 4 odsłoniła nowe informacje. Ciekawostką o nowych sędziach podczas czwartej gali podzielił się prowadzący Arkadiusz Pawłowski.

 

"Będzie pięciu sędziów punktowych. To jest coś nowego, coś specjalnego. To są ludzie z ogromnym doświadczeniem, sędziowie z największych gal w Polsce. Piotr Jarosz, sędzia główny. Piotr Michalak, oktagon. Punktowi – Cezary Wojciechowski, Leszek Pawlęga, Szymon Bońkowski, Filip Niemkowicz, Leszek Porębski i sędzia czasowy Dominik Pioskowik. To jest skład sędziowski, który będzie trzymał pieczę nad tym, żeby wszystko odbywało się tak, jak powinno".

 

Jest to kolejny przykład, w którym FAME MMA podnosi rangę swojego widowiska. Zatrudnienie doświadczonych sędziów wiąże się również z niejasnościami podczas gali FAME MMA 3. Podczas walki Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego z Adrianem Polakiem ogłoszono zwycięzcą Polaka. Werdykt ten wzbudził wiele kontrowersji i sprzeciwów wśród fanów FAME MMA. Włodarze FAME MMA zebrali niezależną komisję sędziowską, która jednogłośnie ustaliła wygraną "Don Kasjo". Wojtek Gola sam przypomniał tę sytuację i skomentował:

 

"Nie dopuścimy już na pewno, aby doszło do takiej pomyłki, jaka ostatnio się wydarzyła w walce „Don Kasjo” kontra Polak. To są topowi sędziowie, którzy sędziują na polskich galach topowych. Nie tylko polskich, ale też międzynarodowych".