FAME MMA5. Wyniki gali

Gala FAME MMA 5 już za nami, w trójmiejskiej Ergo Arenie odbyło się osiem pojedynków w tym dwie walki o pas federacji. Największą niespodzianką widowiska była przegrana "Bonusa BGC" z Najmanem przez TKO. Wydawałoby się, że młodszy i sprawniejszy zawodnik poradzi sobie z weteranem ringu. Najman zakończył walkę silnym ciosem już w pierwszej rundzie.

 

 

Zdecydowanie najlepszym nokautem może pochwalić się Kamil „Hassi” Hassan. W walce z Olegem Riaszeńczewem znokautował go wysokim kopnięciem już w pierwszej rundzie.

Druga walka potoczyła się przez wszystkie 3 rundy. Kamil “Kasti” Stępiński pokonał Krystiana „Krychę” Wilczaka decyzją sędziów. Jak sam przyznał, miał ogromną presję przed pojedynkiem ze strony trenerów i społeczeństwa, aby wygrać stracie. Konflikt rzekomo jest wyjaśniony, ale czy bym prawdziwy? Nie nam oceniać.

W walkach o pas federacji bracia Malczyńscy odnieśli sukces. Dla Dawida Malczyńskiego było to trzecie zwycięstwo w FAME MMA. Jego przeciwnikiem był Tomasz Olejnik, młody debiutant został pokonany przez nokaut w wątrobę w pierwszej rundzie. Dla drugiego z braci, Marcina występ na FAME MMA był debiutem i to udanym. Wygrał z Markiem “Adbusterem” Hoffmanem przez decyzję sędziów i został posiadaczem pasa federacji wagi średniej.

 

 

Marcin "Rafonix" Krasucki musiał uznać przewagę przeciwnika i poddał się w pierwszej rundzie. Szymon „Isamu” Kasprzyk okazał się faworytem pojedynku. Jedną z najbardziej wyczekiwanych walk była Super freak fight Mateusza "Mini Majka" Krzyżanowskiego z Markiem "Lordem Kruszwilem" Kruszel. Na lekko zmienionych zasadach tj. niedozwolone były kopnięcia w głowę oraz uderzenia kolanami. Różnica wzrostu o 38 cm i waga pomogły "Lordowi Kruszwil" w wygranej pojedynku. "Mini Majk" został pokonany przez TKO w drugiej rundzie.

Pojedynek płci pięknej nie fascynował zbytnio widowni. Była to walka na najniższym poziomie sportowym i technicznym. Ewelina “Ewelona” Kubiak pokonała Monikę „Esmeraldę” Godlewską przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Taki był plan na walkę. Wejść i jak najszybciej powalić przeciwniczkę bez zbędnych dodatkowych ciosów.

 

WYNIKI FAME MMA 5

Marcin Najman pok. Piotr „Bonus BGC” Witczak przez TKO (uderzenia) w pierwszej rundzie,

Marcin Malczyński pok. Marek „Adbuster” Hoffman przez jednogłośną decyzję sędziów – o pas wagi średniej,

Marek „Lord Kruszwil” Kruszel pok. Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski przez TKO (kopnięcie na korpus) w drugiej rundzie – super freak fight,

Szymon „Isamu” Kasprzyk pok. Marcin „Rafonix” Krasucki przez poddanie (duszenie trójkątne) w pierwszej rundzie,

Dawid Malczyński pok. Tomasz Olejnik przez TKO (kopnięcie na wątrobę) w pierwszej rundzie – o pas wagi półśredniej,

Ewelina „Ewelona” Kubiak pok. Monika „Esmeralda” Godlewska przez TKO (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie,

Kamil „Kasti” Stępiński pok. Krystian „Krycha” Wilczak przez jednogłośną decyzję sędziów,

Kamil „Hassi” Hassan pok. Oleh Riaszeńczew przez KO (wysokie kopnięcie) w pierwszej rundzie.