Najman zakończył karierę zawodową. Więc co robi na FAME MMA?

Walką wieczoru podczas FAME MMA 5 jest stracie Marcina "El Tosteron" Najmana z Piotrem "Bonus BGC" Witczakiem. Najman, jako doświadczony zawodnik w świecie MMA, ma spore szanse na wygraną podczas gali. Czterdziestoletni pięściarz już zakończył karierę zawodową. Więc co robi na FAME MMA? Odpowiada:

 

"Jest to widowisko na bazie sportów walki. Tak to oceniam i nie ukrywam tego od początku. Nie będę opowiadał, że jest to sport na najwyższym poziomie. Chociaż muszę powiedzieć, oglądając dzisiaj media treningi, to FAME MMA idzie w kierunku rozwoju sportu MMA".

 

Najman jest pod wrażeniem metamorfozoy swojego przeciwnika "Bonusa BGC", schudł przed walką ponad 30 kg. Jest dobrze przygotowany, co może przełożyć się na jakość walki i emocje towarzyszące jej. Najman również nie próżnował, przeanalizował walkę "Bonusa BGC" z "Trybsonem" i rozpoczął trening. Skupił się szczególnie na obronie. Na treningi jeździł do Damiana Herczyka, chwali sobie tę współpracę i żałuje, że nie poznał Herczyka wcześniej.

W wywiadzie udzielonym dla mmarocks.pl twierdzi, że sędzia popełnił błąd podczas jego walki z Saletą.

 

"Ta walka nie powinna być podniesiona z pełnego dosiadu i wtedy mój rekord wyglądałby 3-2, a nie 4-1".

 

Saleta opublikował film na swoim kanale YouTube, gdzie komentuje przyszłą walkę Najmana z Bonusem. Twierdzi, że "Mini Majk" pokonałby w parterze Najmana. Wyniki gali poznamy już za kilkanaście godzin. Galę FAME MMA można obejrzeć 26 października w systemie PPV na famemma.tv.