WYNIKI FAME MMA 8: ALANIK vs PAJĄK

Drugim pojedynkiem otwierającym galę FAME MMA 8 było spotkanie podróżnika Piotra Pająka oraz Alana "Alanika" Kwiecińskiego.  Ich walka odbyła się w formule K1 w wadze półśredniej. Ustalili brak łokci, dopuszczone są kolana oraz sama stójka. 

Walka rozpoczęła się bardzo dynamicznie "Alanik" kopie rywala. Pająk odwzajemnia się tym samym, ale "Alanik" blokuje lowkicka. Kwieciński zdecydowanie rusza na przeciwnika, klinczuje, ale sędzia ich rozdziela. Alan ponownie uderza, szybka i skuteczna wymiana ciosów. Pająk trafia w głowę, "Alanik" zbyt nisko trzyma gardę. Debiutant uderza Kwiecińskiego w krocze, kilka chwil oddechu dla Alana. 

Sędzia wraca zawodników do walki. Alan łapie za nogę i prawie udaje mu się zrobić skrętówkę. Pająk jednak ma głowę na karku i nie poddaje się atakowi przeciwnika. Alan ponownie dostaje w krocze. Po chwili Pająk trafia go w tył głowy. Sędzie upomina Piotra i odejmuje mu punkt. 

Walka ponownie nabiera tempa, szybka wymiana ciosów, ostre uderzenia. Pojedynek jest bardzo emocjonujący, dużo się dzieje. Nie można narzekać na brak akcji.

 

 

Druga runda rozpoczyna się od ciosu "Alanika", przez który Pająk pada na deski. Pająk gromadzi kolejny ujemny punkt, za uderzenie w tył głowy. Grad ciosów od Pająka, ponownie próbuje lowkicka. Trafne ciosy w wykonaniu Kwiecińskiego prawy, lewy docierają do rywala. Alan miota się powoli na nogach. Pająk wciąż świeżo i trzeźwo myślący. 

Decydująca trzecia runda należy do Pająka. Widać spore zmęczenie na twarzy Kwiecińskiego. Pająk trafia silnymi jeszcze ciosami, knockdown i Alan znowu zaczyna snuć się na nogach. Ta runda była przemęczona przez niego. Widząc co się dzieje Pająk próbuje backfista. Lewy, prawy w potrójnej dawce dla Alanika. Ten w odpowiedzi ostatkiem sił wykonuje superman punch. 

Koniec rundy. Koniec walki. Koniec cierpień dla "Alanika". Stawką w tym pojedynku był Pas XFC. Sędziowie punktowali 28:36. Mistrzem XFC do 77 kg wagi półśredniej został Alan Kwieciński.

Kilka słów Kwiecińskiego w oktagonie:

"Suprise motherfu**er. Walkę dedykuję mojej kuzynce Natalii, która jest w szpitalu."