Walki zawodowe dla amatorów - FAME MMA rozpoczyna nowy projekt!

Organizacje fightowe łączą siły, żeby wspomóc młodych i zdolnych amatorów. FAME MMA, ALMMA oraz Armia Fight Night rozpoczynają wspólny projekt, który ma przygotowywać przyszłych zawodników na drogę zawodowego MMA.

ALMMA przygotowuje i rekrutuje przyszłych zawodników. FAME MMA organizuje gale, na których na drodze konkursowej uczestnicy przechodzą kolejne etapy, aż do finału. Przed zwycięzcą stoją otworem drzwi do Armia Fight Night.

 

"Chcieliśmy dziś opowiedzieć o naszej nowej inicjatywie/projekcie, który będzie startował w przyszłym roku. Będzie on realizowany przez nasze trzy organizacje, czyli FAME MMA, Polski Związek MMA i Armia Fight Night. Ja może krótko opowiem, na czym ma to polegać. Już w ubiegłym roku zaczęliśmy współpracę z amatorską ligą, ALMMA, Polskim związkiem. Wspólnie zorganizowaliśmy mistrzostwa polski w listopadzie tamtego roku. Niestety w tym roku zostaliśmy zablokowani przez to, co się działo. Wszyscy wiemy jaka była sytuacja. Parę inicjatyw musieliśmy zawiesić na kołku. Cieszę się, że możemy w końcu ruszyć z pomysłami. Będzie to polegać na tym, że w przyszłym roku planujemy cztery wydarzenia FAME-owe 9, 10, 11, 12. Na pierwszych dwóch wydarzeniach odbędą się walki, w których wystąpią amatorzy z ALMMY. Na jedenastce odbędą się półfinały, czyli będzie to taka forma konkursowa. Po to, żeby na dwunastej gali dwóch finalistów zawalczyło o nagrodę główną, którą będzie nagroda pieniężna i będzie to kontrakt na trzy walki w zawodowej organizacji czyli, Armia Fight Night. Także każda organizacja będzie grała tutaj swoją rolę. Generalnie koncept jest taki, żeby umożliwić drogę amatorom, najlepszym zawodnikom, którzy walczą na ALMMA. Dla których walka w takich zawodowej federacji jest tym celem, do którego dąży."