Dlaczego nowy zawodnik FAME MMA wylądował w przytułku dla bezdomnych?

Zbliżająca się gala FAME MMA 8 obfituje w nowe twarze. Federacja postawiła na sporo debiutantów, którzy mieli ze sportem większą lub mniejszą styczność. Główna walka Marcin Dubiel vs Kacper Błoński to typowa potyczka fame. YouTuberzy mają konfilkt ze sobą, który chcą rozwiązać z rozmachem na gali FAME MMA 8.

Do sportowych pojedynków należy zdecydowanie zestawienie Pawła "Tybori" Tyburskiego z Gabrielem "Arab" Al-Sulwi. Celebryta z "Love Island. Wyspa Miłości" pokazał na poprzedniej gali, że jest na wysokim poziomie sportowym. Całe życie miał styczność ze sportem. Początkowo grał w piłkę nożną, później zaczął trenować sztuki walki.

 

 

Jeżeli Tyburski to świetny sportowiec, to kim jest Gabriel "Arab" Al-Sulwi?

Raper zaistniał na scenie hip-hopowej kilka lat temu dzięki programowi "Żywyrap". Kręte ścieżki życiowe zaprowadziły go w stronę nałogów, które na szczęście udało mu się pokonać. Od kilku lat trenuje brazylijskie ju-jitsu. 

Pierwszą walkę stoczył z Bartłomiejem "Ruby" Brzezińskim w co-main evencie na gali FEN 19 we Wrocławiu. Obaj zawodnicy występowali po raz pierwszy, ale to "Arab" miał zdecydowaną przewagę. Od pierwszego gongu raper kontrolował walkę i ostatecznie wygrał przez poddanie narożnika w drugiej rundzie.

W kolejnej odsłonie FEN tym razem na 24 gali "Arab" pokonał Macieja "Wujka Samo Zło" Gnatowskiego. 45-letni wówczas raper padł na deski w drugiej rundzie. Było to wyrównaniem osobistych rachunków.

 

 

Podczas wywiadu Fame 8 Cage "Arab" przyznał, że rozpoczynając ścieżkę sportową, nadal borykał się z problemami.

 

"Jeszcze przed samą walką z Wujkiem Samo Zło pod Poznaniem byłem w przytułku dla bezdomnych, bo tak toczyły się moje losy przez używki. Tak poleciałem grubo, że swoją firmę rozwaliłem i po prostu skończyłem przez chwile jako bezdomny."

 

"Nie potrafiłbym sobie zajarać w sobotę po całym tygodniu. Tylko jakbym zajarałbym w sobotę, to od niedzieli jaram i szukam różnych rzeczy, i w tym swoim świecie już zaczynam żyć. Co przynosi potem opłakany efekt końcowy, bo rzeczywiście przesadzam. Mam skłonności takie. Są ludzie, którzy zawsze będą alkoholikami i muszę się pilnować."

 

FAME MMA szansą na wyjście z patoli? Tak uznał "Arab":

 

"Mi pomaga sport i mogę wszystkim polecić tą mańkę w tą stronę. I tak jak powiedziałeś FAME MMA jest zaj*biste, bo jest dużo tutaj chłopaków, którzy z patoli różnej idą w kierunku sportu."